Уксусна кислота Е-260
- В наявності
- Оптом і в роздріб
- Код: Е-260
- +380 (97) 531-11-33Надежда Гл. менеджер
- +380 (50) 445-22-60Надежда Гл. менеджер
-
День Години роботи Перерва Понеділок 09:00 - 17:00 Вівторок 09:00 - 17:00 Середа 09:00 - 17:00 Четвер 09:00 - 17:00 Пʼятниця 09:00 - 17:00 Субота Вихідний Неділя Вихідний * Час вказано для регіону: Україна, Харків
- +380 (97) 531-11-33Надежда Гл. менеджер+380 (50) 445-22-60Надежда Гл. менеджерНадеждаг. Харьков улица Полевая 91, Харків, Україна+380504452260
Уксусна кислота харчова
Уксусна кислота: що це та де застосовується
Уксусна кислота широко застосовується в різних промислових галузях і побутовій сфері. Для низки органічних сполук вона є розчинником. Речовина розчинна у воді в різному співвідношенні, а в сухому стані вирізняється високими гігроскопічними властивостями.
Формула оцтової крижаної кислоти має такий вигляд: CH3COOH і називається так, завдяки особливості формувати уламки, схожі на лід, під час замерзання. Етнова кислота одна з перших була відкрита людьми та широко використовується донині. Що стосується класифікації, крім крижаної, виділяють такі її різновиди:
· 70-80-відсотковий розчин етанової кислоти.
· 3-15-відсоткова оцтова кислота для побутових цілей.
Речовина являє собою рідину з різким запахом і кислуватим смаком. Завдяки чудовим розчинним властивостям вона популярна в різних промислових сферах і в побуті. Низка органічних сполук, наприклад, пластмаса на основі колоксиліну та нітрат целюлози, не здатні розчинятися в інших жирних кислотах, крім оцтової крижаної кислоти. Температура плавлення кислоти — 16,75 градусів Цельсія, кипіння — 118,1 градуса.
Способи отримання кислоти досить багато:
· Окислення оцтового альдегіду (етаналя).
· Окислення вуглеводнів класу алканів (бутана).
· Каталітичне карбонілювання метилгідрату.
· Бродіння, що відбувається оцтовокислими бактеріями.
· Гідратація ацетилену.
Галузь, де використовується кислота
Уксусна крижана кислота, ціна на яку варіюється, залежно від виробника, може застосовуватися під час різних промислових процесів. Так, однієї з головних сфер, де вона необхідна — харчова. Виробники вказують її наявність на пакованнях із продукцією, використовуючи назву Е260. Найчастіше цю добавку використовують під час виробництва консервованих овочів, а також майонезних і салатних соусів, маринують рибні та м'ясні вироби. До кондитерських виробів виробники також додають оцтову кислоту. Крім харчової галузі, речовина використовується в побутових цілях на підприємствах громадського харчування для видалення забруднень і накипу з різних робочих поверхонь і інструментарію. Як регулятора кислотності оцтова крижана кислота допускається до використання в усьому світі, враховуючись безпечною в рекомендованих дозах.
Інші сфери, де використовується кислота:
· Хімічна промисловість. Хімічні реактиви розчиняються з її допомогою, а також кислота застосовується під час виробництва ацетону й ацетилцелюлози.
· У лабораторних дослідженнях. Як реактив для окиснення органічних сполук.
· У промислових окисах для синтезування терефталевої кислоти.
· Під час виробництва хімічних речовин, що застосовуються для знищення шкідливої рослинності в аграрному секторі.
· Галузь легкої промисловості. У текстильній промисловості оцтова крижана кислота використовується на різних підготовчих етапах виробництва текстильної промисловості.
· Під час виробництва органічних барвників.
· У процесі створення друкованої та парфумерної продукції.
· Виробництво пластмас, пластику, каучуку, гуми та інших штучних мас.
· Створення деяких харчових добавок.
· Виробництво термостійких плівок.
· У побуті. Уксусна кислота — ефективний очисник поверхонь від бруду, накипу, плям на одязі. До того ж речовина не тільки очищає, але й має дезінфікувальний вплив.
Кислота в фармацевтиці
Оптом оцтову крижану кислоту часто купують підприємства з виготовлення фармацевтичних препаратів. На це є підстави: вона є складником таких лікарських препаратів, як-от саліциловий ефір оцтової кислоти, феназон, фенацетин, свинець оцтовокислий, а також входить до складу протизапальних засобів. У комбінації з іншими лікарськими препаратами оцтова крижана кислота допоможе в боротьбі з педикульозом, радикулітом, болями та запаленнями суглобів, наслідками алкогольної інтоксикації організму.
Різні медичні установи використовують кислоту як замінник нашатирного спирту, оскільки її пари також мають різкий запах і можуть допомогти надати людині відчуття після нечутливості. Треба знати, що використовувати з такою метою можна тільки низько концентровані кислоти, де вміст активної речовини не перевищує 30 відсотків. Якщо концентрація буде вищою, можна отримати хімічний опік слизових оболонок верхніх дихальних шляхів. Кровоподібно небезпечна доза висококонцентрованої оцтової кислоти становить 20 мілілітрів, водночас не має значення, яким способом речовина була синтезована.