
Бітум відвантаження від 20 тонн
- В наявності
- Оптом і в роздріб
- Код: ББ
- +380 (97) 531-11-33Надежда Гл. менеджер
- +380 (50) 445-22-60Надежда Гл. менеджер
-
День Години роботи Перерва Понеділок 09:00 - 17:00 Вівторок 09:00 - 17:00 Середа 09:00 - 17:00 Четвер 09:00 - 17:00 Пʼятниця 09:00 - 17:00 Субота Вихідний Неділя Вихідний * Час вказано для регіону: Україна, Харків
- +380 (97) 531-11-33Надежда Гл. менеджер+380 (50) 445-22-60Надежда Гл. менеджерНадеждаг. Харьков улица Полевая 91, Харків, Україна+380504452260
Бітуми (від лат. bitumen — гірська смола) — тверді або смолоподібні продукти, що являють собою суміш вуглеводнів і їхніх азотистих, кисневих, сернистих і металовмісних похідних. Бітуми не розчинні у воді, повністю або частково розчинні в бензолі, хлороформі, сіровуглецеві та ін. органічних розчинниках; щільністю 0,95—1,50 г/см3.
Природні бітуми — це складова частина горючих середовищ. До них належать природні похідні нафти, що утворюються в разі порушення консервації її залиджів унаслідок хімічного та біохімічного окиснення, наприклад асфальти, керити, мальти, озокерити та ін. Виробництво проводять головно кар'єрним або шахтним способом (Бітумінозні піски).
Штучні (технічні) бітуми — це залишкові продукти перероблення нафти, кам'яного вугілля та сланців. За складом схожі на природні бітуми.
Природні бітуми
Природні бітуми (в'язкі та рідкі) можуть зустрічатися як у чистому вигляді, так і в «бітумінозних» породах. Бітумінозними або асфальтовими породами називають гірські породи (вапняні або піщаники), просочені природними бітумами. Вони утворилися в космічній корі внаслідок тривалих процесів окиснення й полімеризації нафти, що просочила ці осадові гірські породи.
В'язкі природні бітуми отримують способом виймання їх із вапняків, доломітів або піщаників, просочених природними бітумами. Бітуми в природі або природні бітуми є цінними горючими. Вони входять до складу нафти. Природні бітуми можуть бути в'язкими або рідкими.
Як утворюються бітуми в природі? Місцем зародження бітуму є небесне кора. Саме тут у процесі окиснення й полімеризації утворюються дані породи. Своє застосування природні бітуми знайшли в хімічній промисловості.
Природні бітуми по низці показників їх властивостей (високої адгезії, погодостійкості) перевершують нафтові. Застосування природних бітумів у будівництві обмежується високою вартістю й порівняно малим обсягом їх виробництва. В'язкі природні бітуми використовуються переважно в хімічній і лакофарбовій промисловості.
Під час перероблення асфальтових гірських порід можуть бути отримані асфальтовий порошок, асфальтова мастика або асфальтовий бетон для холодного укладання. Асфальтова мастика — продукт об'єднання асфальтового порошку з природним або нафтовим бітумом.
Штучні (технічні) бітуми
Ще один різновид бітуму — бітум нафтовий. Насамперед це штучний продукт перероблення нафти. Основну складову бітуму нафтового утворює низка речовин: асфальтени, нафтові олії, нейтральні смоли, асфальтогенові кислоти, карбоїди та карбени. Як отримують у промисловості цей різновид бітуму?
Насамперед декількома способами. Наприклад, за допомогою глибокого відгону олійних фракцій із гудрону або залишкових бітумів. Крім того, окиснення киснем повітря гудронів, крекінг-остатків або екстрактів від селективного очищення олій і їх сумішей (покилені бітуми). Найбільший поширення такого типу бітуму отримав під час ремонту доріг. Він застосовується як гудрона.
Бітум будівельний, як Ви вже здогадалися, використовують у будівництві. Під час проведення ремонтних робіт покрівлі будівель, а також як надійний матеріал для гідроізоляції фундаменту, підвали тощо. Крім того, цей різновид бітуму часто використовують у звичайних сферах діяльності. Бітум будівельний дорожній застосовується під час проведення будівельних і ремонтно-дорожних робіт.
Для розв'язання багатьох проблем як будівельних, так і побутових використовують мастики. Це клейкі речовини, які надають матеріалу більшої міцності та довговічності. Хочеться виділити особливий тип мастика — гумо бітумна. Цей різновид мастики застосовується під час дорожньо-будівельних робіт. До складу гумо бітумної мастики входить бітум, гумова крихта та пластифікатор. Безумовно, у цієї продукції є свої переваги, наприклад висока еластичність.
Однак є й вади. Вони пов'язані насамперед із дорогою гумовою бітумною мастикою. Крім того, елементи, з яких виробляється ця маска, є шкідливими для здоров'я людини. Тож його навряд чи можна назвати екологічно чистим і нешкідливим.
До вад як природних, так і нафтових бітумів треба віднести їх підвищену крихкість за негативних температур.