Олія обліпихи нерафінована
- В наявності
- Тільки оптом
- Код: МО
- +380 (97) 531-11-33Надежда Гл. менеджер
- +380 (50) 445-22-60Надежда Гл. менеджер
-
День Години роботи Перерва Понеділок 09:00 - 17:00 Вівторок 09:00 - 17:00 Середа 09:00 - 17:00 Четвер 09:00 - 17:00 Пʼятниця 09:00 - 17:00 Субота Вихідний Неділя Вихідний * Час вказано для регіону: Україна, Харків
- +380 (97) 531-11-33Надежда Гл. менеджер+380 (50) 445-22-60Надежда Гл. менеджерНадеждаг. Харьков улица Полевая 91, Харків, Україна+380504452260
Олія обліпихи, нерафінована
Oleum Hippophaes
Обліпиха — червонувато-жовтогаряча прозора рідина зі специфічним кислуватим присмаком і характерним запахом, що отримується способом холодного пресування з обліпихового макаху або за допомогою настоювання розмелених ягід на оливковій, соняшниковій або будь-якій іншій олії. Плоди збирають із чагарників або низькорослих обліпихових дерев пізньої осені вже після настання перших заморозків.
Показник заломлення — 1,470;
Кислотне число — 3,2—10;
Йодне число - 75-83;
Коефіцієнт омилення - 195—200.
Містить токофероли (100-мг/100 мл), каротин і каротиноїди (180 мг/100 мл), а також аскорбінову к-ту, філохінони, біофлавоноїди. Вважається, що біологічна активність олії під час лікування опіків визначається речовинами, що містяться в неомильній фракції (суміші каротиноїдів, токоферолів, стеринів тощо).
Хімічний склад
Олія обліпихи містить велику кількість таких біологічно цінних речовин, як-от каротиноїди, вітаміни Е, K, C, групи B, амінокислоти, фітостероли, поліненасичені жирні кислоти, фосфоліпіди, флавоноїди (кемпферол, кверцетин, соромнетин, рутин), органічні кислоти (саліцилова, винна, яблучна, щавлева, бурштинова), тритерпенові кислоти (олеанова, урсолова), дубильні речовини, фітонциди, кумарини, пектини, макро- та мікроелементи (кальцій, залізо, магній, нікель, кремній, молібден та ін.)
З'єднання жирних кислот
- Лінолева кислота, % — 15-16;
- Ліноленова кислота, % — 4-6;
- Пальмітинова кислота, % — 29-40;
- Олеїнова кислота, % — 9-13;
- Пальмітолеїнова кислота, % — 23-31;
- Міристинова кислота, % — 1-1,5;
- Стеаринова кислота, % — 1,5;
Лікувальні властивості обліпихової олії
Олія з ягід і кісточок обліпихи має виражену регенераторну, імуностимулювальну, вітамінізувальну, протизапальну дію й широко застосовується в найрізноманітніших галузях медицини. У дерматології його використовують під час лікування наривів, фурункулів, трофічних виразок, вугрової висипки та опіків, у гастроентерології — у разі виразкової хвороби шлунка та кишківника (сприяє швидкому загоєнню дефектів слизової оболонки), атонічних запорів і гіпокінезії травного тракту, у хірургії — для кращого загоєння швів після оперативних втручань, у разі важкозагоювальних ран, свіч, в отоларингології — у разі фарингівітів, гайморитів, тонзилітів і ларингітів.
Офтальмологи рекомендують пацієнтам мазь з обліпиховою олією для терапії травм рогівки, кератитів, кон'юнктивітів, опіків очей, а стоматологи — її ж для лікування стоматитів і гінгів. Є народні методи лікування олією обліпихи гінекологічних захворювань: виразок та ерозій шийки матки, пошкоджень слизової оболонки піхви, кольпітів та інших інфекційно-запальних хвороб. Інгаляції з обліпиховою олією допомагають у разі простудних захворювань верхніх дихальних шляхів, зменшуючи запалення й активізуючи імунну систему.
Косметичні властивості обліпихової олії
Висока концентрація в обліпиховій олії речовин, що сприятливо впливають на стан шкіри, нігтів і волосся, зумовлює різноманітне застосування цього найкориснішого рослинного продукту в косметології.
Обліпиха має такі косметичні властивості:
- Глибоко проникаючи через епідерміс і дерму, покращує обмін речовин і мікроциркуляцію в підшкірно-жировій кліткочці, сприяючи живленню, пом'якшенню шкіри, а також оберігає шкіру від висихання та лущення (що містяться в олії обліпихи моно- і поліненасичені кислоти та вітамін Е надійно захищають шкіру від втрати вологи);
- Відновлює ліпідний і кислотно-лужний баланс шкіри;
- Сприяє підвищенню пружності й еластичності шкіри, усуненню вікових і мімічних зморщок (що входять до складу обліпихової олії вітаміни А, C і кремній стимулюють природний синтез колагену, що «відповідає» за пружність і еластичність шкіри);
- Запобігає передчасному старінню шкіри, пов'язаному з віковим порушенням гормонального балансу;
- Сприяє вибілюванню шкіри, освітленню веснянок та інших пігментних п'ят;
- Ефективно та швидко відновлює шкіру, пошкоджену внаслідок сонячних або хімічних опіків;
- Запобігає запаленню шкіри та сприяє усуненню вугрової висипки (обліпиха багата на речовини, що надають бактерицидну, протизапальну й антисептичну дію на шкіру);
- Покращує стан волосся і шкіри голови (обліпиха зміцнює волосяні цибулини, перешкоджає випаданню волосся під час себореї, стимулює ріст волосся, надаючи йому блиск і шовковистість)
Олія обліпихи, що виявляється під час зовнішнього застосування, часто використовується як у косметичній промисловості, так і в домашній косметології для вітамінного збагачення засобів для догляду за шкірою і волоссям, а також застосовується в складі:
- Різні маски та креми для догляду за сухою, лущеною, огрубілою, зрілою, в'ялою, жирною та проблемною шкірою
- Вибілювальних масок для шкіри
- Косметики, що відновлюють шкіру після засмаги
- Бальзамів для губ
- Масок для догляду за волоссям
- Препаратів для ароматерапії
- Масажних олій
Збагачена вітамінами та мінералами обліпихи — це також ефективний засіб для зміцнення й живлення вій і для догляду за ламкими та пошкодженими нігтями.
Протипоказання до вживання обліпихової олії
Індивідуальна нестерпність продукту. Внутрішнє вживання обліпихової олії протипоказане у разі захворювань, пов'язаних із загостренням запальних процесів у печінці, жовчному міхурі та підшлунковій залозі (у разі жовчокам'яної хвороби, панкреатиту, холециститу, холангіту). Не рекомендується також вживати олію обліпихи під час діареї. У ряді випадків як під час зовнішнього застосування, так і під час внутрішнього вживання обліпихова олія може викликати печіння й різні алергічні реакції.
Умови зберігання
Обліпиха рекомендується зберігати в прохолодному, захищеному від світла місці.