Полівініловий спирт
- В наявності
- Тільки оптом
- Код: ПС
- +380 (97) 531-11-33Надежда Гл. менеджер
- +380 (50) 445-22-60Надежда Гл. менеджер
-
День Години роботи Перерва Понеділок 09:00 - 17:00 Вівторок 09:00 - 17:00 Середа 09:00 - 17:00 Четвер 09:00 - 17:00 Пʼятниця 09:00 - 17:00 Субота Вихідний Неділя Вихідний * Час вказано для регіону: Україна, Харків
- +380 (97) 531-11-33Надежда Гл. менеджер+380 (50) 445-22-60Надежда Гл. менеджерНадеждаг. Харьков улица Полевая 91, Харків, Україна+380504452260
Полівініловий спирт
являє собою білий (реж — світло-жовтий або кремовий) порошок без запаху та смаку. Є штучним твердим термопластичним полімером. Добре розчиняється у воді, розчиняється в аліфатичних гліколях, гліцерині, водних розчинах сечовини, диметилформаміді, диметилсульфаксиду. Стійкий до дії більшості універсальних органічних розчинників, олій, бензину, гасину та інших вуглеводнів, розведених кислот і розчинів лугів. Нетоксичний.
Полівініловий спирт гігроскопічний, і завжди містить приблизно 5% води, яка певною мірою пластифікує речовину. Але вода легко та швидко випаровується. Тому як пластифікатори для цього полімеру застосовують етиленгліколь, бутиленгліколь, фосфорна кислота та гліцерин.
Застосування полівінілового спирту.
Полівініловий спирт є чудовим емульгувальним, адгезійним і плівкоутворювальним полімером. Він має високу міцність на розрив і гнучкість. Ці властивості залежать від вологості повітря, позаяк полімер адсорбує вологу. Вода діє на полімер як пластифікатор. За великої вологості у ПВС зменшується міцність на розрив, але збільшується еластичність.
Полівініловий спирт (ПВС) широко застосовується в багатьох галузях промисловості:
У хімічній промисловості його застосовують для отримання полівінілспіртових волокон і полімерних плівок, також він використовується як стабілізатор під час водної полімеризації вінілацетату, є важливим компонентом (адгезійним агентом і загусником) під час виробництва клеїв і латексов. Він слугує як сировина для виготовлення інших полімерів: полівінілового ацеталю та полівінілового нітрату.
В агропромисловому комплексі він застосовується як синтетичне добриво, що поліпшує родючі властивості ґрунту.
У металургії - для загартовування сталі.
У парфумерно-косметичній галузі — як компонент для продуктів з догляду за дітьми та для жінок.
У будівництві ПВС використовується як засіб для захисного покриття будівельних матеріалів і як волокно для арматури в бетонах.
У паперовій, текстильній промисловості та шкіргалантереї полівініловий спирт застосовується для склеювання кісточок тканини, шкіри, паперу та картону, наклеювання товарних бирок і етикеток та ін.
У приладовій галузі — для виробництва циклографічних кліше та різних друкованих плат.
У мікробіології — для іммобілізації ензимів і клітин.
На Заході ПВС отримав поширення в консервації монументального живопису з 1950-х років. У нас ПВС використовується переважно для профілактичних заклейок і як компонент реставраційних ґрунтів.
У медицині полівініловий спирт застосовується як плазмозамінника під час переливу крові як агент емболізації в медичних заходах, як фіксатор для збирання зразків та ін.). Ретельно очищений від домішок низькомолекулярний полівініловий спирт використовують для виготовлення препарату "іодинол".
Спеціальні марки низькомолекулярного полівінілового спирту використовують у харчовій промисловості (харчова домішка Е1203) як глазурувальний агент і компонент, що забезпечує зв'язування води. Спирт можна натрапити в складі з'єднання для глазурування морепродуктів і риби, плівок і покриттів для поверхневого оброблення сирів і ковбас.
Великі виробники полівінілового спирту випускають його у формі декількох маркованих засобів, що вирізняються сумішшю та деякими фізико-хімічними характеристиками.
Паковання, транспортування та зберігання.
Полівініловий спирт упаковується в паперові мішки масою по 20 кг.