Сурьма
- В наявності
- Тільки оптом
- Код: С
- +380 (97) 531-11-33Надежда Гл. менеджер
- +380 (50) 445-22-60Надежда Гл. менеджер
-
День Години роботи Перерва Понеділок 09:00 - 17:00 Вівторок 09:00 - 17:00 Середа 09:00 - 17:00 Четвер 09:00 - 17:00 Пʼятниця 09:00 - 17:00 Субота Вихідний Неділя Вихідний * Час вказано для регіону: Україна, Харків
- +380 (97) 531-11-33Надежда Гл. менеджер+380 (50) 445-22-60Надежда Гл. менеджерНадеждаг. Харьков улица Полевая 91, Харків, Україна+380504452260
Сурьма
являє собою грубозернисту речовину сріблясто-сірого кольору із синьо-сірим відтінком і сильним блиском. Легко розчиняється в царській горілці, у суміші азотної та винної кислот. Не реагує із соляною та фтористодорідною кислотами. Стійка на повітрі, активно реагує з галогенами (за винятком фтору), киснем, концентрованою сіркою. Під час сплавлення з більшістю металів утворює т.н. антимоніди. Солі скрині легко гідролізуються.
Відомі чотири металеві алотропні модифікації скрині, наявних за різних тисків, і три аморфні модифікації (зривчаста, чорна та жовта сурма).
Нагадування за зовнішнім виглядом метал, кристалічна сурьма вирізняється крихкістю й набагато гірше проводить теплоту та електричний струм, ніж звичайні метали. У своїх сполуках скриня виявляє велику схожість із миш'яком, але відрізняється від нього більш вираженими металевими властивостями.
Застосування скрині.
Металева сурьма має підвищену крихкість і в чистому вигляді застосовується рідко. Однак, оскільки суррма збільшує твердість інших металів (олова, олива) і не окиснюється за звичайних умов, металургії нерідко вводять її в склад різних сплавів. Найвідоміші сплави скрині — твердий свинець (або гартблій), друкарський метал і підшипникові метали.
Підшипникові метали — це сплави скрині з оловом, оливцем і міддю, до яких іноді додають цинк і висмут. Ці сплави порівняно легкоплавки, з них методом лиття роблять вкладки підшипників. Найпоширеніші сплави цієї групи — баббіти, містять від 4 до 15% скрині. Баббіти застосовуються в станкобудуванні, на залізничному й автомобільному транспорті. Підшипникові метали мають достатню твердість, великий опір стирання, високу корозійну стійкість.
Сурма належить до небагатьох металів, що розширюються під час затвердіння. Завдяки цій властивості сурми російський метал — сплав олива (82%), олова (3%) і скрині (15%, добре заповнює форми під час виготовлення шрифтів; відлиті з цього металу рядки дають чіткі відбитки. Сурому надає друкарському металу твердість, ударну стійкість і зносостійкість.
Свинець, легований сурмою (від 5 до 15%), відомий під назвою гартблея, або твердого олива. Домішка до свинцю вже 1% сурми сильно підвищує його твердість. Твердий свинець використовується в хімічному машинобудуванні, а також для виготовлення труб, через які транспортують агресивні рідини. З нього ж роблять оболонки телескопних, телефонних і електричних кабелів, електроди, пластини акумуляторів. Останнє, до речі, — одне з найголовніших застосувань скрині. Додають сурму та до свинцю, що йде на виготовлення шрапнелі та куль.
Широке застосування в техніці знаходять з'єднання сурми. Трисерністу скриню використовують у виробництві сірників і в піротехніці. Більшість сушарних препаратів також отримують із цього з'єднання. П'ятисеринсту скриню застосовують для вулканізації каучуку. У «медичній» гуми, до складу якої входить Sb2S5, характерний червоний колір і висока еластичність. Жаростійка триокис сушарки використовується у виробництві вогнетривких фарб і тканин. Фарба «сурмін», основу якої становить триокис скрині, застосовується для фарбування підводної частини та надпалубних будівель кораблів.
Інтерметалеві з'єднання скрині з алюмінієм, галієм, індиєм мають напівпровідникові властивості. Сурмою покращують властивості одного з найважливіших напівпровідників — германія.
Сурма все більше застосовується в напівпровідниковій промисловості під час виробництва діодів, інфрачервоних детекторів, пристроїв з ефектом Холла.
Є компонентом свинцевих сплавів, що збільшують їхню твердість і механічну міцність. Тверді та корозійностійкі сплави олива із сурмою (сурми від 5 до 15%) застосовують у хімічному машинобудуванні (для облицювання ванн та іншої кислотоупірної апаратури), а також для виготовлення труб, за якими транспортуються кислоти, луги та інші агресивні рідини. З них же роблять оболонки, що огортають різні кабелі (електричні, бездротові, телефонні).
Паковання, транспортування та зберігання.
Кожен слиток скрині поміщають у пакет із поліетиленової плівки. Кожен пакет зі злитком упаковують у коробку з картону з м'якими прокладками з поролону або вати. Коробки зі злитками, упаковують у щільні дерев'яні ящики, вистелені папером або в контейнери. Маса вантажу однієї скриньки має бути не більш ніж 50 кг.
Сурму у формі лускатих пластин поміщають у подвійну тару: поліетиленові мішки, вкладені в поліпропіленові мішки. Маса брутто одного мішка не більш ніж 50 кг.
Сурму транспортують будь-яким різновидом транспорту: у криди вагонах — повантаженими та дрібними відправленнями; у контейнерах — у відкритому рухомому складі. Транспортування панчіх зірми всіх марок проводять транспортними пакетами відповідно до вимог нормативно-технічної документації.
Сурма має зберігатися в критих приміщеннях, що виключають втрати металу, забруднення, потрапляння вологи, парів кислот та інших агресивних речовин.
У разі дотримання зазначених умов зберігання споживчі властивості скрині під час зберігання не змінюються.