Марганець метал
- В наявності
- Тільки оптом
- Код: ММ
- +380 (97) 531-11-33Надежда Гл. менеджер
- +380 (50) 445-22-60Надежда Гл. менеджер
-
День Години роботи Перерва Понеділок 09:00 - 17:00 Вівторок 09:00 - 17:00 Середа 09:00 - 17:00 Четвер 09:00 - 17:00 Пʼятниця 09:00 - 17:00 Субота Вихідний Неділя Вихідний * Час вказано для регіону: Україна, Харків
- +380 (97) 531-11-33Надежда Гл. менеджер+380 (50) 445-22-60Надежда Гл. менеджерНадеждаг. Харьков улица Полевая 91, Харків, Україна+380504452260
Марганець — метал сріблясто-білого кольору. Поряд із залізом і його сплавами належить до чорних металів. Відомі п'ять алотропних модифікацій марганцю — чотири з кубічною й одна з тетрагональною кристалічною решіткою. Марганець міститься в організмах усіх рослин і тварин, хоча його вміст зазвичай дуже мало, приблизно тисячних часточок відсоток, він чинить чималий вплив на життєдіяльність, тобто є мікроелементом.
Марганець має 4 поліморфні модифікації: α-Мn (кубічна об'ємноцентрована решітка з 58 атомами в елементарній комірці), β-Мn (кубічна об'ємноцентрована з 20 атомами в комірці), 94-Мn (тетрагональна з 4 атомами в осередку) і 94-Mn (кубічна об'ємноцентрована). Температура перетворень: α=β 705 °C; β= 1090 °C і ≥=ß 1133 °C; α-модифікація крихка; ≥ (і частково β) пластична, що має важливе значення під час створення сплавів.
Марганець широко використовують у чорній металургії. Додають сплаву заліза марганець (феромарганець). Доля марганцю в ньому дорівнює 70-80%, вуглецю 0,5-7%, інша частина припадає на залізо та сторонні домішки. Елемент No25 в сталеплавленні з'єднує кисень і сірку.
Використовуються суміші хром — марганець, вольфрам-марганець, кремній-марганець. У виробництві стали марганцю альтернативної заміни немає.
Хімічний елемент виконує безліч функцій, зокрема рафінує й розкислює сталь. Широко використовується технологія цинк марганець. Розчинність Zn у магнії становить 2%, а міцність сталі в цьому разі зростає до 40%.
У домені шахти марганець видаляє сірий наліт із чавуну. У техніці застосовуються потрійні сплави мангани, куди входить марганець мідь і нікель. Матеріал характеризується великим електропротивом, на який впливає не температура, а сила тиску.
Використовується для виготовлення манометрів. справжньою цінністю для промисловості є сплав мідь — марганець. Вміст марганцю тут 70%, міді 30%. Його застосовують для зниження шкідливих виробничих шумів. У виготовленні вибухових матеріалів для святкових заходів використовують суміш, куди входять такі елементи, як магній марганець. Магній широко використовується в літакобудуванні.
Деякі види солей марганцю, як-от KMnO4 знайшли своє застосування в медичній галузі. Перманганат калію належить до солей марганцевої кислоти. Має вигляд темно-фіолетових кристалів. Розчиняється в водяному середовищі, фарбуючи її в фіолетовий колір. Є сильним окисником. Антисептик має протимікробні властивості. Марганець у воді легко окиснюється, утворюючи погано розчинний оксид марганцю коричневого кольору. Під час зіткнення з білком тканини формує сполуки з вираженими зв'язувальними якостями. У високих концентраціях розчин марганцю має подразнювальну та припалювальну дію. Калій марганець використовують для лікування деяких захворювань і для надання першої допомоги, а бульбашок із кристалами марганцовки міститься в кожній аптечці.
Марганець корисний для людського здоров'я. Бере участь у формуванні та розвитку клітин центрально-нервної системи. Сприяє засвоєнню вітаміну В1, міді та заліза. Регулює вміст цукру в крові. Задіюється в будівництві кісткової тканини.
Бере участь в утворенні жирних кислот. Покращує рефлекторні здібності, пам'ять, усуває нервове напруження, дратівливість. Абсорбуючись у стінках кишківника марганець, вітаміни В, Е, фосфор, кальцій підсилюють цей процес, впливають на організм і обмінні процеси загалом.